NZXT predstavio Mantu, prvo mini-ITX čelično kućište

NZXT predstavio Mantu, prvo mini-ITX čelično kućište

Komapnija NZXT najavila je svoje prvo mini-ITX kućište, koje dolazi sa zakrivljenim čeličnim panelima i prostorom za višestruke radijatore za vodeno hlađenje.

Iako je u svijetu ovaj brend jako poznat, kod nas je nedavno stigao. Zadnji predstavljeni proizvod bio im je zanimljivi dodatak HUE+ LED napredni sustav osvjetljenja, a sada predstavljaju novo kućište zanimljivih mogućnosti. Manta kućište može prihvatiti mini-ITX matične ploče, dva 2,5-inčna drive baya koji su vidljivi preko njegovog transparentnog prozora. Moguće je ugraditi i treći koji se nalazi kod napajanja, a tu je i podrška za dva 3,5-inčna drive baya, od kojih je jedan ispod napajanja, dok drugi ispod SSD postolja.

Manta 4

Do njih je moguće lako doći putem micanja bočnog panela. Kompanija NZXT navodi kako posjeduje dosta mjesta za dobar cable managment i instalaciju najvećih napajanja (do 363 mmm), zahvaljujući svojim zakrivljenim čeličnim panelima. Svaki panel je stvoren sa strukturalno pojačanim čelikom. Filteri za prašinu s prednje strane i napajanja lako je moguće izvaditi.

Manta

Što se tiče vodenog hlađenja, kompanija je kazala kako je ovo prvo mini-ITX kućište koje može podržavati tri radijatora.  Jedan od 120 mm radijator može se instalirati na prednjoj, dok je na prednjoj strani i vrhu moguće je nadodati 280 mm radijator. Podržava do dva klasična ventilatora do 140 mm na prednjoj strani (dva 120 mm su uključena), dva od 140 i 120 mm na vrhu, te jedan od 120 mm na stražnjoj strani.
Ima čistog prostora za CPU do 160 mm, te za GPU do 363 mm, navodi službena stranica.

Manta 6

Njegove dimenzije iznose 245 x 426 x 450 mm, dok mu je težina procijenjena na 7,2 kg. Dolazi u tri boje: bijelo-crna, crno-crvena i crna. Svaki od tih modela ima i mogućnost odabira s verzijom prozora ili bez njega.

Manta 7

Cijena mu iznosi 140 dolara (oko 995 kn). Dostupan je za sada putem pred-narudžbe, a isporuke se očekuju od 9.veljače.

Manta 5

Našu zadnju recenziju njihovog kućišta, H230 Classic, možete pročitati ovdje.

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Vezani sadržaj:

  • Test modernih gaming računala: staro vs. novo

    Najnovije nije i najisplativije

    Može li nam mainstream računalo temeljeno na 3-4 godine starim komponentama i dalje omogućiti odgovarajuće performanse u igrama i drugim aplikacijama? Usporedili smo dva tehnološki različita mainstream računala opremljena starijim i novijim hardverom kako bismo doznali kolika je razlika u performansama, koje je isplativije, a koje ukupno bolji odabir za mainstream igrače.

  • Silverstone Fara 312

    Mainstream manjeg formata

    Moderan dizajn, kompaktne dimenzije i vrlo dobre mogućnosti po pitanju hlađenja glavne su osobine ovog cjenovno pristupačnog mainstream kućišta. Predstavlja dobar odabir za slaganje mainstream računala manjih dimenzija.

  • Be Quiet Light Base 900 FX Black

    Najkonfiguracija zahtijeva i najkućište. Be Quietovo Light Base 900 FX kućište najnovije generacije omogućilo nam je da posložimo trenutno najatraktivnije gamersko računalo od kojeg zastaje dah. Tako da naša superkonfiguracija može ponosno stajati u svakom izlogu ili biti u prvom planu na svakom eventu.

  • Fractal Design Era 2

    Novo ITX doba

    Unaprijeđena verzija Fractalovog Mini ITX kućišta visoke klase donosi osjetno bolje mogućnosti  po pitanju hlađenja i mogućnost ugradnje moćnijih i duljih grafičkih kartica. Estetika ovog kućišta nam se nedvojbeno jako dopala, kao i Fractalova posvećenost detaljima

  • be quiet! Light Base 900 FX

    Spektakularno u svakom pogledu

    Novo be quiet! kućište visoke klase odlikuju gigantske dimenzije i vizualno iznimno atraktivan izgled. Trenutno predstavlja ultimativno gaming kućište za entuzijaste koji žele na pravi način pokazati svoj najnoviji hardver uz hrpu atraktivnog RGB osvjetljenja.

// možda će vas zanimati

Newsletter prijava


Kako izgleda naš posljednji newsletter pogledajte na ovom linku.

Copyright © by: VIDI-TO d.o.o. Sva prava pridržana.