Predstavljen Figment VR, prvi VR preglednik ugrađen u kućište mobitela

Predstavljen Figment VR, prvi VR preglednik ugrađen u kućište mobitela

VR napreduje velikim koracima, najavljujući sljedeće godine pravi boom VR-a.

Kao i svaka nova tehnologija, tako i ova ima mana koje se rješavaju naknadno. Ono što se danas predbacuje VR uređajima je i nedostatak njihove prenosivosti, pa čak i za mobitele.

Sam Google Tech je pokušao riješiti problem sa svojim Go4D C1-Glass-om koji se može preklopiti i ubaciti u kompaktno kućište, a sada Quantum Bakery LLC sa svojim Figment VR-om predstavlja i svoju soluciju.

Figment Vr 2

Pokrenuli su Kickstarter kampanju kako bi financirali ovu ideju. Sudeći po početku, dobro im je krenulo.  Skupili su 25,920 dolara, u trenutku pisanja, (od 75,000 tražnih), dok je do kraja kampanje ostalo još 55 dana.

Stvorili su iPhone kućište koje ima par integriranih leća za korištenje VR aplikacija. Leće dolazi iz stražnje strane kućišta i mogu se preokretati.
Kompanija je uvjerena kako je za populariziranje VR-a potrebno što više pokazivanja te tehnologije drugima, a s ovim prenosivim lećama to je puno lakši cilj.

Figment Vr 4

Figment VR stvoreno je da bude prenosivo kućište, navodeći da uređaj nije tanji od standardnog iPhone kućišta kad se leće umetnu unutra. Funkcioniraju na mehnizmu opruga od anodiziranog aluminija, a mogu poslužiti i kao stalak za mobitel. Tijelo uređaja napravljeno je od polikarbonatnog silikona, dok su leće od akrilika otpornog na grebanje.

Figment Vr 7

Radi isključivo za iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 6 Plus i iPhone 6S Plus, prikazujući svaki VR sadržaj za iOS te čak i za AR (augmentiranu realnost).

Figment Vr 5

Dostupan je u crnoj i bijeloj boji za sada, s preporučenom cijenom (ukoliko projekt prođe) od 79 dolara (oko 558 kn), dok oni koji su poduprli ovaj proizvod imat će ga za 49 dolara (oko 346 kn), navodi službena stranica projekta.

Kamapanja završava 12. siječnja, a za prve naručitelje doći će u ožujku sljedeće godine.

O temi VR-a možete pročitati u novom broju Viidi časopisa (br. 236).

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Vezani sadržaj:

  • Test modernih gaming računala: staro vs. novo

    Najnovije nije i najisplativije

    Može li nam mainstream računalo temeljeno na 3-4 godine starim komponentama i dalje omogućiti odgovarajuće performanse u igrama i drugim aplikacijama? Usporedili smo dva tehnološki različita mainstream računala opremljena starijim i novijim hardverom kako bismo doznali kolika je razlika u performansama, koje je isplativije, a koje ukupno bolji odabir za mainstream igrače.

  • Silverstone Fara 312

    Mainstream manjeg formata

    Moderan dizajn, kompaktne dimenzije i vrlo dobre mogućnosti po pitanju hlađenja glavne su osobine ovog cjenovno pristupačnog mainstream kućišta. Predstavlja dobar odabir za slaganje mainstream računala manjih dimenzija.

  • Be Quiet Light Base 900 FX Black

    Najkonfiguracija zahtijeva i najkućište. Be Quietovo Light Base 900 FX kućište najnovije generacije omogućilo nam je da posložimo trenutno najatraktivnije gamersko računalo od kojeg zastaje dah. Tako da naša superkonfiguracija može ponosno stajati u svakom izlogu ili biti u prvom planu na svakom eventu.

  • Fractal Design Era 2

    Novo ITX doba

    Unaprijeđena verzija Fractalovog Mini ITX kućišta visoke klase donosi osjetno bolje mogućnosti  po pitanju hlađenja i mogućnost ugradnje moćnijih i duljih grafičkih kartica. Estetika ovog kućišta nam se nedvojbeno jako dopala, kao i Fractalova posvećenost detaljima

  • be quiet! Light Base 900 FX

    Spektakularno u svakom pogledu

    Novo be quiet! kućište visoke klase odlikuju gigantske dimenzije i vizualno iznimno atraktivan izgled. Trenutno predstavlja ultimativno gaming kućište za entuzijaste koji žele na pravi način pokazati svoj najnoviji hardver uz hrpu atraktivnog RGB osvjetljenja.

Newsletter prijava


Kako izgleda naš posljednji newsletter pogledajte na ovom linku.

Copyright © by: VIDI-TO d.o.o. Sva prava pridržana.